iranembberlin97

شيعه شدن به سبك بانوي آلماني19.7.97

شيعه شدن به سبك بانوي آلماني

 

يك بانوي آلماني با تمام مشكلاتي كه براي انجام عبادات و يادگيري احكام داشتنه توانسته به دين مبين اسلام و مذهب تشيع درامده و در اين راه قرآن را به زبان آلماني ترجمه و انتشار داده است. ماجراي شيعه شدن اين زن آلماني را مي توانيد در سايت سفارت ايران در برلين بصورت كامل مطالعه فرماييد.

بانوي آلماني درخصوص ماجراي شيعه شدنش گفت: به خاطر مسلمان شدنم بسيار خوشحال بودم اما با دشواري‌هايي نيز براي يادگيري احكام و انجام عبادات خود مواجه شدم تا جايي كه فقط سه ماه طول كشيد تا گفتن «بسم الله الرحمن الرحيم» را ياد بگيرم.

 به گزارش ابنا خانم «زيكرت شولت» مستبصر آلماني، 26 سال پس از تشيع خود توانست ترجمه قرآن كريم را به زبان آلماني به اتمام برساند و 90 هزار نسخه از قرآن كريم ترجمه شده را منتشر كند.

 اين بانوي آلماني كه به كربلاي معلي مشرف شده بود درخصوص تشرف خود به دين مبين اسلام و ترجمه قرآن كريم اظهار داشت: چهل سال پيش ساكن شهر آلتنبرگ آلمان بودم و در يك كتابخانه كار مي‌كردم و در يكي از كليساها نيز به كودكان و بزرگسالان دباره ماهيت و اهميت مسيحيت تدريس مي‌كردم. در آن روزها با مردي به نام «يماني» آشنا شدم كه از پيروان مذهب اهل بيت(ع) بود و به من پيشنهاد ازدواج داد و با هم ازدواج كرديم كه البته به خاطر مسلمان شدن من در آن زمان ازدواج ما با مشكلاتي نيز روبرو شد چون من در سال 1973 مسلمان شدم و چهار هفته پس از ازدواج نيز به مذهب اهل بيت(ع) مشرف شدم.

 وي افزود: به خاطر مسلمان شدنم بسيار خوشحال بودم اما با دشواري‌هايي نيز براي يادگيري احكام و انجام عبادات خود مواجه شدم تا جايي كه فقط سه ماه طول كشيد تا گفتن «بسم الله الرحمن الرحيم» را ياد بگيرم. چهار سال و نيم از ازدواج ما گذشت و من صاحب فرزند نمي‌شدم تا اينكه به پزشك مراجعه كردم و پزشكان نيز به من گفتند نمي‌توانند براي من كاري بكنند و پس از آن بود كه به زيارت امام رضا(ع) مشرف شدم و از ايشان خواستم براي بچه دار شدن من دعا كند و نه ماه پس از آن بود كه اولين فرزند من متولد شد و الحمدلله نام او را «رضا» گذاشتم و اين حادثه باعث شد اطمينان بيشتري به اسلام و مكتب اهل بيت(ع) پيدا كنم.

 وي افزود: پس از آنكه مسلمان شدم به فكر ترجمه قرآن به زبان آلماني افتادم. من مي‌دانستم كه زبان خداوند عزوجل كه با آن با عرب‌ها سخن گفته با زبان ما فرق دارد و بر اين اساس تحقيقات گسترده‌اي درباره چگونگي ترجمه قرآن كريم انجام دادم تا بتوانم معاني و نظم و آيات آن را بهتر بفهمم و مردم آلمان نيز آن را بفهمند و در زندگي خود از آن استفاده كنند و زمينه جذب آنها به اسلام فراهم شود و اين گونه بود كه قرآن كريم را آيه به آيه و با استفاده از كتاب‌هاي عربي و آلماني و با كمك برخي عرب زبانان و آلماني زبانان به زبان آلماني ترجمه كردم و اين كار از سال 1999 تا 2001 به طول انجاميد و در پايين صفحات قرآن نيز كلماتي كه فهم آن براي غير عرب زبانان دشوار است را شرح دادم.

 وي ادامه داد: ترجمه قرآن كريم را با كمك يكي از ناشران استان قم و دانشگاه اصفهان انجام دادم و برخي از اشتباهات ساده من توسط آنها اصلاح شد و در نهايت اين ترجمه به چاپ رسيد كه 90 هزار نسخه از آن در ايران ميان مستبصران و گردشگران آلماني و خارجي و دانشگاه‌ها و كتابخانه هاي جمهوري اسلامي ايران توزيع شد

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۷:۱۲ توسط:iranembberlin97 موضوع:

شرح مصاحبه آقاي ماجدي سفير سفارت ايران در برلين با خبرگزاري ايسنا19.7.97

شرح مصاحبه آقاي ماجدي سفير سفارت ايران در برلين با خبرگزاري ايسنا

 

 در مصاحبه با آقاي ماجدي سفير سفارت ايران در برلين قبول دارد كه هنوز بانك‌هاي بزرگ آلماني به صورت جدي با ايران وارد تعامل نشده‌اند ولي مي‌گويد كه تمايل براي از سر گيري روابط بانكي و مالي با ايران وجود دارد. او در مورد دليل تاخير به وجود آمده در همكاري‌هاي بانكي تهران ـ‌ برلين تاكيد مي‌كند كه علاوه بر مانع‌تراشي‌ها و صدور دستورالعمل‌هاي گاه و بي‌گاه آمريكا، سود كم بانك‌هاي بزرگ اروپايي و ضرر ده شدن برخي از آنها در كنار آماده نبودن بانك‌هاي كشورمان از لحاظ فني براي اتصال به شبكه‌هاي بين‌المللي هم در اين تاخير بي‌تاثير نبوده است.

به نظر ايشان كه  از ديپلمات‌ها و كارشناسان با تجربه اقتصادي هم هستند، مباحث سياسي و انتخابات آمريكا را در ترديد بانك‌هاي بزرگ اروپايي براي تعامل مالي با ايران تاثير گذار بوده است.

ديپلمات ٧١ ساله كشورمان با انتقاد از ضررهايي كه مردم بابت سرمايه‌گذاري‌هاي زود بازده اقتصادي در دولت قبل متحمل شده‌اند تاكيد مي‌كند كه براي به ثمر نشستن پروژه‌هايي كه در آينده ايران اثراتي بلند مدت داشته باشد حداقل  بايد يك سال تحمل كرد..

علي ماجدي اقتصاددان و ديپلمات با سابقه كشورمان كه حدود دو سال است مسووليت سفارت ايران در برلين را بر عهده دارد در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، به بررسي تعامل‌ تهران ـ برلين در پسابرجام پرداخت و در رابطه با نگرش شركت‌هاي آلماني در قبال همكاري با ايران تاكيد كرد كه شركت‌ها و ساير بخش‌هاي تجاري اين كشور علاقه زيادي براي تعامل با ايران در زمينه مالي و بانكي دارند و تاكنون براي گسترش همكاري‌هاي بانكي با آلمان موفقيت‌هايي به دست آورده‌ايم.

وي ادامه داد: نبايد فراموش كرد كه در گذشته براي يك پرداخت يا دريافت ساده در خارج از كشور مشكلات زيادي داشته‌ايم و نقل و انتقالات مالي بسيار هزينه‌بر بود. براي انتقال پول از طريق صرافي‌ها هزينه‌هاي گزافي پرداخت مي‌شد و حتي برخي از پروژه‌هاي محدودي كه احياناً در دولت قبلي انجام مي‌شد هزينه‌هاي بسيار زيادي براي آنها پرداخت مي‌شد. اين در حالي است كه امروز  بعد از اجراي برجام اين نقل و انتقالات مالي با سهولت و با اطمينان از طريق بانك‌ها انجام مي‌شود.

سفير كشورمان در آلمان با بيان اين‌كه كارگزاري بانك‌ها شروع شده است و بانك‌هاي متوسط و كوچك در عمل وارد ميدان همكاري با ايران شده‌اند، افزود: در حال حاضر برخي بانك‌هاي بزرگ دولتي براي تعامل با ما اعلام آمادگي كرده‌اند و اگر احياناً كشور ثالثي بخواهد مشكل ايجاد كند، با توجه به اين‌كه اين بانك‌ها مستقل هستند مي‌توانند با اخلال‌گران برخورد كنند.

ماجدي اذعان داشت برخي از بانك‌هاي اروپايي براي از سر گيري همكاري با ايران از جريمه‌هاي سنگيني كه  قبلاً از سوي آمريكا به برخي از اين بانك‌ها تحميل شده بود  ترس داشتند . وي  افزود: از طرف ديگر بخشي از پرداخت‌هاي بانك‌هاي بزرگ در اروپا با دلار انجام مي‌گيرد، در حالي كه ما مي‌خواهيم با بانك‌ها تنها در قالب يورو كار كنيم و تمام اين مسائل باعث مي‌شود در محاسبات بانك‌ها ترديد ايجاد شود. آنها مي‌دانند كه با ايران فقط مي‌توانند در بخش يورو كار كنند. هم‌چنين آنها واهمه دارند كه مبادا سهمي از عمليات بانكي‌ خود را در آمريكا از دست بدهند و در آينده مشكل پيدا كنند.

رئيس سفارت ايران در برلين با بيان اين‌كه در آلمان هيچ مانع قانوني براي تعاملات بانكي با ايران وجود ندارد، خاطرنشان كرد: تنها هراس آنها براي از دست دادن بخشي از بازارشان است كه به تدريج برطرف خواهد شد، البته تا حدي جو سياسي انتخابات آمريكا در اين قضيه سهيم است. هر چند بانك‌هاي بزرگ به طور كلي محافظه‌كار هستند. علاوه بر اين اين بانك‌ها سود بسيار محدودي دارند زيرا نرخ‌هاي بهره بسيار پايين است و حتي برخي از بانك‌هاي بزرگ اروپايي در سال ۲۰۱۵ دچار ضرردهي شدند از اين رو درجه ريسك‌پذيري بانك‌ها بيش از تصور بالاست، بنابراين بخشي از اين احتياط زياد به همين موضوع باز مي‌گردد.

وي ادامه داد: ما بايد از ديد بانك‌هاي بزرگ به موضوع نگاه و محدوديت‌هاي آنها را درك كنيم چرا كه اگر زماني آمريكا بخواهد آنها را جريمه كند ـ البته حق اين كار را ندارد، اين امر موجب مي‌شود تا آنها بيش از پيش محافظه‌كار شوند، البته اين وضعيت به تدريج برطرف خواهد شد.

سفير تهران در برلين با اشاره به اين‌كه بانك‌هاي ايراني به دليل دور ماندن از تعاملات بين‌المللي در چند سال گذشته بايد خود را با شرايط روز بانك‌داري بين‌المللي تطبيق دهند، اين نكته را متذكر شد كه بانك‌هاي ما هم لازم است تا سيستم خود را ارتقاء دهند. چندين سال است كه ما از تعاملات با بانك‌هاي بين‌المللي دور بوديم از اين رو بايد ضمن آشنايي با مقررات بين‌المللي خود را با بانك‌داري بين‌المللي تطبيق دهيم كه اين موضوع نيز زمان‌بر است.

ماجدي تاكيد كرد: البته اين انطباق‌سازي ميان بانك‌هاي ما و بانك‌داري بين‌المللي شروع و در حال انجام است.

وي با اشاره به آمادگي بيمه‌هاي صادراتي براي همكاري با ايران خاطرنشان كرد: ما انتظار داريم تمامي روند انطباق بانك‌داري ايران با بانك‌داري بين‌المللي تا پايان سال ۲۰۱۶ برطرف و بانك‌هاي بزرگ هم با ايران وارد همكاري شوند.

اين ديپلمات كشورمان در پاسخ به اين پرسش كه در هفت ماهي كه از برجام گذشته است تعاملات اقتصادي كشورمان با اروپا را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟ گفت: ما ابتدا بايد شرايطي را در ايران فراهم مي‌كرديم تا از هرج و مرج اقتصادي كه دولت قبل ايجاد كرده بود نجات پيدا كنيم و همين امر ايجاب مي‌كرد تا به ثبات نسبي در اقتصاد برسيم كه دولت جديد هم با تمام توان اين كار را انجام داده است؛ رسيدن به ثبات اقتصادي يعني تورم قابل كنترل باشد.

وي با بيان‌ اين‌كه در حال حاضر نرخ‌هاي تورم در دنيا بسيار پايين است تصريح كرد: دولت ما هم در اين زمينه موفق عمل كرده و نوسانات نرخ ارز محدود و كاملا تحت كنترل قرار گرفته است. اين درحالي ست كه با آن همه درآمد ارزي دولت قبل نتوانست سيستم ارزي قابل قبولي عرضه كند. امروز ارزهاي عمده به ريال از ثباتي نسبي برخوردار بوده و كاملاً كنترل شده هستند؛ چرا كه مديريت صحيحي در اين زمينه اعمال مي‌شود.

 ماجدي با بيان اين‌كه تراز پرداخت‌هاي ما فاكتور ديگري است كه بايد در نظر گرفته شود، توضيح داد: تمام اين عوامل در كنار ثبات و امنيت سياسي و اقتصادي كشور باعث مي‌شود كه ما وارد فاز جديدي شويم. اين فاز جديد همان جذب سرمايه‌ خارجي همراه با انتقال تكنولوژي و در نهايت رسيدن به بهره‌برداري و افزايش توليد ناخالص داخلي است. طي كردن اين مراحل زمان‌بر است بنابراين نبايد فضاي مثبت حاصل از برجام را خدشه‌دار كرد.

سفير سفارت ايران در برلين خاطرنشان كرد: دو اجلاس در آلمان داشتيم كه با همكاري بانك‌هاي آلماني و بانك‌هاي ايراني انجام شد. در ماه سپتامبر هم جلسه ديگري داريم كه از بانك‌هاي ايران براي ارتقاء همكاري‌هاي بانكي دعوت شده است تا بتوانيم دانش بانك‌داري بين‌المللي خود را با كمك سيستم بانك‌داري آلمان و با كمك وزارت اقتصاد و انرژي آنها گسترش دهيم.

وي تأكيد كرد: مذاكرات براي انجام پروژه‌ها و رسيدن به قرارداد به طور معمول بين شش ماه تا يك سال به زمان نياز دارد و بعد از اين مدت قرارداد امضا مي‌شود. سپس پروژه وارد مرحله ساخت مي‌شود. در اين دوره بخشي از آثار قراردادها كه اشتغال‌زا است ظاهر مي‌شود. به همين دليل زماني‌كه پروژه به مرحله توليد رسيد افزايش توليد و اشتغال را مي‌توانيم مشاهده كنيم. اگر انتطار داريم آثار اقتصادي برجام را زودتر از موعد برداشت كنيم يا بايد واردات را افزايش دهيم يا پروژه‌هاي زود بازده را مجددا احيا كنيم. هر دو روش قبلا امتحان خود را پس داده‌اند. روش اول مربوط به واردات است كه به معناي از بين بردن منابع كشور تلقي مي‌شود. اجراي پروژه‌هاي زود بازده در دولت قبلي موجب شد كه بانك‌ها با مشكلات زيادي مواجه شوند كه هموز ادامه دارد و ملت هم از آن منتفع نشدند. بنابراين ضرورت دارد ما به ايران و آينده قوي‌تر و با ثبات‌تر و با اقتصادي مستحكم نظر داشته باشيم، نه آن‌كه زمينه‌اي فراهم كنيم كه با فعاليت‌هاي نمايشي ناشي از اجراي پروژه زود بازده يا واردات، آينده اقتصادي كشور را با مشكل رو به رو سازيم. معتقدم بايد تا دو سال پس از اجراي برجام را تحمل كنيم و پس از آن ثمره‌اش را ببينيم. اگر بخواهيم عجله به خرج دهيم در عمل منافع بلند مدت و پايدار را جايگزين اهداف كوتاه مدت و مقطعي كرده‌ايم كه به نفع كشور نيست.

ماجدي در پاسخ به اين‌كه سخنگوي وزارت امور خارجه آلمان گفته است، آمريكايي‌ها در زمينه برجام بدعهدي مي‌كنند و طرف آلماني با طرف آمريكايي وارد مذاكره خواهد شد، گفت: اروپايي‌ها به طور كلي و ‌آلمان‌ها به طور خاص در اين رابطه با آمريكايي‌ها مذاكرات بسياري داشته‌اند. ما هم پيگير اين موضوع هستيم. از طريق وزارت اقتصاد و هم از طريق وزارت دارايي آلمان پيگير بوده و مي‌دانيم كه آنها با آمريكايي‌ها مذاكره مي‌كنند.

وي ادامه داد: آمريكايي‌ها نمي‌گويند كه مقررات اجازه تعامل مالي و بانكي با ايران را نمي‌دهد، بلكه بحث‌هايي را مطرح مي‌كنند كه باعث ترديد بانك‌هاي اروپايي براي تعامل با ايران مي‌شود. آمريكايي‌ها امنيت رواني براي تعامل با ايران ايجاد نمي‌كنند. در حال حاضر پول در بانك‌هاي اروپايي بسيار زياد است و آنها براي برقراري فاينانس با ايران به طور كامل آمادگي دارند. آلماني‌ها با آمريكايي‌ها مذاكره مي‌كنند تا جو رواني خلاف تعامل با ايران ايجاد نكنند. به نظر ما آلمان‌ها در مذاكره با آمريكايي‌ها موفق بوده‌اند چرا كه بانك‌هايي كه با ترديد با ايران مذاكره مي‌كردند امروز مطمئن‌تر گام برمي‌دارند و هم‌چنين بانك‌هاي متوسط به طور كامل با ما آماده همكاري هستند بنابراين ما رو به پيشرفت بودن تعاملات با بانك‌هاي آلماني را حس مي‌كنيم.

سفير ارشد سفارت ايران در برلين در رابطه با اين‌كه قراردادهاي ايران و آلمان در زمينه پتروشيمي به چه صورت پيش مي‌رود؟ اظهار كرد: مذاكرات مربوط به قراردادهاي دو جانبه در زمينه‌هاي مدنظر ما شروع شده و در رابطه با توسعه ميادين نفتي شركت آلماني در حال مذاكره با شركت نفت ايران است. قراردادهاي نفتي ماهيت بلند مدت دارند و براي نهايي شدن بين شش تا يك سال زمان نياز دارند ولي با توجه به اين‌كه برخي شركت‌هاي نفتي مذاكرات خود را زود شروع كرده‌اند، انتظار مي‌رود تا پايان سال جاري ميلادي يا حداكثر پايان سال شمسي مذاكرات به امضا قراردادها منتهي شوند.

وي در رابطه با تعاملات ايران و آلمان در صنعت پتروشيمي هم افزود: شركت‌هاي مختلفي آلماني كه قبلا هم در صنعت پتروشيمي ما فعال بودند هم اكنون مذاكرات قراردادي خود را با شركت‌ها و هلدينگ‌هاي ايراني مثل خليج فارس، غدير و باختر شروع كرده‌اند. ما هم در سفارت برنامه ويژه‌اي داريم كه بر اساس آن سعي مي‌كنيم تا شركت‌هاي ايراني و آلماني گفت‌وگوهاي خود را تا رساندن به قراردادها ادامه دهند.

وي ادامه داد: تمامي اقداماتي كه در دوره پسابرجام به ويژه در زمينه نفت و توسعه ميادين نفتي با آلمان‌ها انجام شده به طور كامل جديد است. در زمينه پتروشيمي هم سابقه حضور آلمان‌ها در ايران زياد است. حدود ٤٠ درصد از مجموعه پتروشيمي كشورمان به كمك آلمان‌ها ساخته شده است.

ماجدي در ادامه با اشاره به اين‌كه علاوه بر بحث پتروشيمي و خودروسازي در زمينه راه‌سازي هم همكاري‌ها با آلمان در دست مذاكره و بررسي است افزود: طرف‌هاي آلماني با وزارت راه و شهرسازي كار گسترده‌اي راجع به پروژه‌هاي راه‌آهن آغاز كرده‌اند. از سوي ديگر با وزارت نيرو هم با توجه به انتقال تكنولوژي توربين‌هاي گازي نوعاف  همكاري‌هايي شروع شده است. به طور كلي گفت‌وگوهاي عادي با اكثر وزارت‌خانه‌هاي كشورمان در دست انجام و مذاكره است و اميدواريم اين نوع مذاكرات قراردادي هر چه سريع‌تر به نتيجه برسند.

سفير سفارت كشورمان در برلين  هم‌چنين در مورد آغاز مذاكرات فاينانس بين تهران و برلين گفت: در اين زمينه مذاكراتي صورت گرفته است و با وجود اين‌كه اعلام مي‌شود همكاري‌هاي بانكي آن طور كه بايد و شايد پيشرفت نداشته است ولي بايد بگويم كه در مورد بانك‌هاي خصوصي بزرگ به نظرم همكاري‌ها شروع شده اما قطعا به زمان بيش‌تري نياز است تا روابط مالي و بانكي ما با اروپا به حد مطلوب برسد. وقتي قراردادهاي مربوط به پروژه‌ها منعقد مي‌شود قطعا با فاينانس همراه خواهد بود و اميدواريم كه اين نوع مذاكرات در مورد پروژه‌ها كه توام با فاينانس هستند به نتيجه برسد.

اين ديپلمات كشورمان با اشاره به همكاري تهران ـ برلين در زمينه خودروسازي با تلاش هاي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين خاطرنشان كرد: در اين زمينه هم مذاكرات قراردادي بين دايملر با مجموعه ايران خودرو و شركت فولكس واگن در جريان است. فولكس واگن با ايران در حال مذاكره است تا نهايتا كار خود را با شركت ايراني تا پايان سال جاري ميلادي آغاز كند.

او هم‌چنين در مورد پايين آوردن ريسك سرمايه‌گذاري خارجي در ايران هم اين طور توضيح داد كه درجه ريسك سرمايه گذاري در ايران از ۷ به ۶ كاهش پيدا كرده است و اين امر براي كشورهايي كه قصد سرمايه‌گذاري در كشورمان دارند و مي‌خواهند سرمايه‌گذاري خود را بيمه كنند يك مزيت محسوب مي‌شود. طبق پيش‌بيني‌هاي ما در ماه اكتبر كه نشست مجدد كشورهاي OECD برگزار مي‌شود انتظار مي‌رود درجه ريسك سرمايه‌گذاري در ايران به ٥ يا ۴ كاهش يابد.

ماجدي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو به پروژهاي مختلفي كه تهران و برلين آنها را در دست بررسي دارند اشاره كرد و افزود: برخي از اين شركت‌ها آماده سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي هستند، به ويژه اين نوع سرمايه‌گذاري‌ها در زمينه پتروشيمي قابل توجه است. قبلا پروژه‌ها فايناس مي‌شدند و بعد خارج مي‌شدند اما اگر ما بتوانيم برخي از پروژه‌ها را به صورت سرمايه‌گذاري مستقيم انجام دهيم قطعا با انتقال تكنولوژي همراه خواهد بود.

سفير كشورمان در پاسخ به اين پرسش كه چقدر در تاخير ورود آلمان‌ها به پروژه‌هاي ايران مي‌توان نبود زيرساخت‌هاي مناسب در كشور را دخيل دانست؟ اظهار كرد: در شرايط پس از برجام اگر بخواهيم كار اساسي و اصولي انجام بدهيم، به نوعي كه مردم در حقيقت تغيير را حس كنند، بايد گام‌هايي براي دراز مدت برداريم. براي مثال تلاش وزارت نفت به طور كامل مشهود است؛ چراكه در زمان محدودي صادرات نفت روزانه به ۲ ميليون بشكه رسيد. با اجراي طرح جديد IPC و سرمايه‌گذاري‌هايي كه در بخش بالادستي انجام مي‌شود، مي‌توان آينده خوبي را براي اين بخش انتظار داشت. هر چند زير ساخت‌ها در داخل كشور در حد مطلوب نيست اما در سطح قابل قبولي است. هم‌چنين بسياري از پروژه هايي كه من از آن‌ها آگاه هستم در جهت افزايش امكانات زير ساخت كشور  مثل راه‌آهن، جاده، فرودگاه و بنادر است. 

اين ديپلمات كشورمان با تاكيد بر اين‌كه نبايد پروژه‌هاي بلند مدت يا ميان مدت را فداي كارهاي نمايشي كنيم، گفت: اين يك حقيقت است كه در زمينه اقتصاد نمي‌توانيم پروژه‌هاي بلند مدت خود را فداي سرعت كنيم. ايران قبلا پروژه‌هاي زود بازده را تجربه كرده است و اين پروژه‌ها غير از اين‌كه تورم ايجاد كرد و در اثر آن منابع مالي در دولت قبلي هدر رفت، دستاوردي برايمان به ارمغان نياورد.

وي ادامه داد: در دولت گذشته تحت عنوان پروژه‌هاي زودبازده ضررهاي مالي فراواني متحمل شديم. ما بايد كاري ريشه‌دار، بلندمدت و با بازده‌هاي ماندگار داشته باشيم به همين دليل كمي بايد تحمل كرد تا پروژه‌هاي بلندمدت به ثمر بنشينند البته نمي‌خواهيم منكر اين مسئله باشيم كه در بخش حقيقي اقتصاد يعني شركت‌هاي آلماني كه ما پيگير آن هستيم كارها به سرعت پيش نمي‌رود. با اين‌كه در بخش مالي سرعت مورد انتظار را نداريم اما اين روند روز به روز در حال بهبودي است. بالاخره بايد مردم بدانند كه دولت براي آينده آنان با درايت و با ديد بلند كارها را پيش مي‌برد كه براي بهره‌برداري از نتايج آن ضرورت دارد صبور باشند و همكاري كنند تا در آينده‌اي نه چندان دور نتايج ماندگاري آن را مشاهده كرده و بهره‌مند شوند.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۲:۱۰ توسط:iranembberlin97 موضوع:

سومين همايش بانكي و تجاري ايران و اروپا به حمايت سفارت ايران در برلين برگزار شد18.7.97

سومين همايش بانكي و تجاري ايران و اروپا به حمايت سفارت ايران در برلين برگزار شد

 

 

 

سومين همايش بانكي و تجاري ايران و اروپا با حضور ۳۵۰ تن از مقامات مالي، بانكي، اقتصادي و نيز شركتها و موسسات خصوصي و رسانه هاي ايران و اروپا و با حمايت سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين برگزار شد. در اين همايش طارق الوزير، وزير اقتصاد ايالت هسن، علي ماجدي سفير جمهوري اسلامي ايران در برلين ، دو تن از مقامات ارشد بانك مركزي ايران، موسويان سفير اسبق ايران در آلمان، رئيس امور موسسات اعتباري و مالي در آژانس اعتبار صادرات آلمان، معاون مديركل سياست مالي بازار در وزارت دارايي آلمان و رئيس اتاق بازرگاني ايران-آلمان به عنوان سخنرانان اصلي شركت داشتند.

 در همايش مذكور حضور هر چه بيشتر نظام بانكي و مالي ايران در عرصه بين‌المللى و نقش فعال‌تر آن در معاملات و روابط مالي و تجارى ايران و اروپا مورد بررسى و تبادل نظر قرار گرفت.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۸:۰۱ توسط:iranembberlin97 موضوع:

آخوندي وزير راه و شهرسازي ايران مهمان زيگمار گابريل معاون صدر اعظم آلمان شد18.7.97

آخوندي وزير راه و شهرسازي ايران مهمان زيگمار گابريل معاون صدر اعظم آلمان شد

 

 

به دنبال دعوت جناب آقاي زيگمار گابريل معاون صدر اعظم و وزير اقتصاد و انرژي آلمان، جناب آقاي آخوندي وزير راه و شهرسازي ايران از تاريخ ٢٤ تا ٢٦ فروردين ١٣٩٥ به آلمان سفر كرد. در اين سفر و در ديدارهاي انجام شده با مسئولين دولتي و شركتهاي بخش خصوصي كه به همت سفارت ايران در برلين برنامه ريزي شده بود، در خصوص زمينه هاي عملي گسترش و تعميق همكاريهاي دو كشور در بخش حمل و نقل و راههاي سرعت بخشيدن به طرح ها و برنامه هاي در دست اجرا تبادل نظر گرديد.

در اين چارچوب جناب آقاي آخوندي علاوه بر ملاقات با جناب آقاي زيگمار گابريل وزير اقتصاد و انرژي و جناب آقاي الكساندر دوبرينت وزير حمل‌ونقل و زيرساخت‌هاي ديجيتال آلمان، با مديران برخي از شركتهاي مهم اين كشور در بخش حمل‌ونقل هوايي، جاده‌اي و دريايي ملاقات و از بعضي تاسيسات و كارخانجات در برلين، دوسلدورف و هامبورگ بازديد نمود. اين ملاقات‌ها با هدف نهايي نمودن تفاهمات قبلي و گسترش همكاري‌هاي جاري در حوزه هاي زيرساخت، شهرسازي و حمل‌ونقل انجام شد. در پايان اين سفر تفاهم‌نامه‌اي در خصوص همكاري در حوزه حمل و نقل با شركت زيمنس امضا گرديد. در جريان اين سفر، وزير راه و شهرسازي همچنين در اجلاس بانكي ايران و آلمان كه با حضور نمايندگان دولت و مديران بانك ها و مؤسسات مالي و پولي آلماني و همتايان ايراني آنها برگزار شده بود، شركت و در خصوص طرحهاي وزارت راه و شهرسازي سخنراني نمود.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۵:۳۳ توسط:iranembberlin97 موضوع:

معاون زراعت وزير جهاد كشاورزي مهمان آلماني ها شد17.7.97

معاون زراعت وزير جهاد كشاورزي مهمان آلماني ها شد

 

آقاي مهندس عباس كشاورز، معاون امور زراعت وزير جهاد كشاورزي، در رأس هيئتي بلند پايه در تاريخ ٢٤ تا ٣٠ خرداد ١٣٩٥ و با هماهنگي هاي سفارت ايران در برلين به آلمان سفر نمود. وي در اين سفر با آقاي بليزر معاون وزير فدرال كشاورزي آلمان و وزير كشاورزي ايالت بايرن بصورت جداگانه ملاقات و در خصوص زمينه‌هاي گسترش همكاري‌هاي كشاورزي بين دو كشور و راه هاي تعاملات و اقدامات همكاري گونه گفتگو نمود.

هيأت ايراني همچنين از نمايشگاه روز مزرعه و تست ماشين آلات كشاورزي بازديد و با مسئولين شركت هاي دست اندركار فعاليت‌هاي كشاورزي همچون NPZ، DSW، Grimme، Syngenda، Klaas ملاقات و در خصوص همكاري‌هاي تجاري، سرمايه‌گذاري و امكان راه‌اندازي خط توليد محصولات آنها در ايران مذاكره نمود.

آقاي كشاورز همچنين به همراه هيأت ايراني خود نشستي با حضور 30 نفر از مديران شركتهاي آلماني داشت تا  به بررسي امكان همكاري دو كشور در زمينه ماشين آلات كشاورزي، بذر، كود شيميايي، دامپروري، بيمه محصولات كشاورزي و صنايع گوشتي و لبني بپرداخت.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۲۴:۰۱ توسط:iranembberlin97 موضوع:

آقاي قشقاوي معاون كنسولي، امور مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه به آلمان سفر كردند17.7.97

آقاي قشقاوي معاون كنسولي، امور مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه به آلمان سفر كردند

 

 

 

جناب آقاي قشقاوي معاون كنسولي، امور مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه از تاريخ ٢١ تا ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٥  با همكاري و هماهنگي سفارت ايران در برلين جهت ديدار و گفتگو با مقامات آلماني به برلين سفر كرد. ايشان در اين سفر با خانم اميلي هابر معاون وزارت كشور، آقاي اشتفان اشتاينلاين معاون و آقاي ميشائيل كخ مدير كل حقوقي و كنسولي وزارت خارجه آلمان بطور جداگانه ملاقات نمود. در اين ملاقاتها طرفين در خصوص ايجاد تسهيلات رواديد براي ديپلماتها، تجار، دانشجويان و ساير اتباع دوكشور، معاضدت هاي قضايي، موضوع مهاجرين و پناهندگان، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و انسان، همكاريهاي بين پليس دو كشور، تروريسم و جرايم سازمان يافته و ساير امور كنسولي بحث و تبادل نظر كردند.

جناب آقاي قشقاوي همچنين در جمع تعدادي از ايرانيان مقيم برلين شامل پزشكان، مهندسين، اساتيد دانشگاه، دانشجويان و تجار و صاحبان صنايع، از جامعه ايراني مقيم آلمان به عنوان جامعه‌اي فرهيخته كه عمدتا داراي تحصيلات عالي بوده و در مراتب بالاي اقتصادي و فرهنگي اين كشور مشغول كار مي‌باشند ياد كرد. وي ايرانيان مقيم آلمان را معرف تمدن و عظمت ايران، نقطه اتصال دو كشور و تعميق دهنده پيوندهاي دوستي و همكاري دو ملت خواند و از هموطنان مقيم آلمان خواست تا از توان علمي و اقتصادي خود براي كمك به حل مشكلات ايران بهره برداري نمايند.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۲۳:۲۲ توسط:iranembberlin97 موضوع:

گروه مستند ساز تلويزيون اس دبليو آر (swr) آلماني به ايران سفر كردند.

گروه مستند ساز تلويزيون اس دبليو آر (swr)  آلماني به ايران سفر كردند.

 

با هماهنگي هاي صورت گرفته توسط سفارت ايران در برلين و سفارت آلمان در ايران و مطابق  با توافقات قبلي گروه گروه مستند ساز شبكه تلوبزيون اس دبليو آر (swr) آلمان با هدف تصوير برداري و تهيه گزارش از جذابيت هاي گردشگري روز شنبه با قطار و با عبور از سه خط طلا و پل ورسك وارد سوادكوه استان مازندران شدند.

 اين گروه مستند سازسفرشان را با قطار را از استان هاي خوزستان، لرستان، مركزي ، تهران ، سمنان آغاز و امروز وارد مازندران شدند.

 ديدن سه خط طلا و پل ورسك براي عبور قطار در سوادكوه مهمترين انگيزه سفراين گروه آلماني به استان مازندران است .اين گروه از برخي جاذبه هاي تاريخي مركز استان مازندران نيز بازديد و گزارش هاي تصويري تهيه مي كنند.

سه خط طلا ريل راه آهن در منطقه مازندران محدوده ورسك تا پل سفيد از خط هايي كه امروزه جزو مشكل ترين خطوط ريلي براي لكوموتيورانان است ،بطوريكه كسي كه بتواند در اين مسير براند، مي تواند لكوموتيوران قطار هاي مسافربري شود.

مهندسين آلماني اين خط را ساختند و امروزه كساني كه مي خواهند از پايه سه لكوموتيوراني به پايه دو و يك ارتقا پيدا كنند بايد يك بار اين مسير را برانند.

همچنين پل ورسك كه راه آهن سراسري تهران ـ شمال را به هم متصل مي كند در ارتفاع 110 متري از ته دره با دهانه 66 متري و با وسايلي ابتدايي ساخته شد.

پل ورسك در شمار مهمترين آثار فني مهندسي راه آهن شمال ايران محسوب مي شود كه در مهرماه 1356 با شماره 1534 ثبت آثار ملي شده است.

ورسك از جمله پل هاي استراتژيك ايران است كه توسط شركت سوئدي-دانماركي كامپساكس و با تضمين 70 ساله احداث شد.

اين پل فقط مخصوص عبور قطار است و در حال حاضر قطارهاي مسافري تهران-ساري و تهران-گرگان پس از گذشت بيش از 70 سال هر روز چندين مرتبه از روي آن مي گذرند.

همچنين قطارهاي باري و سوختي نيز از روي آن عبور مي كنند. امروزه پل ورسك علاوه براهميت ويژه در صنعت حمل ونقل، از جاذبه هاي سياحتي ايران نيز محسوب مي شود.

اين گروه مستند ساز  پس از ديدن و تصويري برداري از جاذبه هاي گردشگري استان مازندران به استان گلستان سفر مي كنند.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۳۶:۲۷ توسط:iranembberlin97 موضوع:

سفارت ايران در برلين با برنامه روز درهاي باز وزارت همكاري اقتصادي و توسعه آلمان همكار ي و مشاركت مي كند

سفارت ايران در برلين با برنامه روز درهاي باز وزارت همكاري اقتصادي و توسعه آلمان همكار ي و مشاركت مي كند

 

وزارت همكاريهاي اقتصادي و توسعه فدرال آلمان در روز ٢٨ آگوست در برلين ميزبان بيش از ٥٠ غرفه از سفارت‌خانه‌ها و موسسات پژوهشي، آموزشي و فرهنگي بود.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين نيز براي  نخصتين بار در اين برنامه شركت فعال داشت و غرفه اي را به منظور نشان دادن توانايي هاي ايران بر پا كرد. در غرفه ايران در نمايشگاه مذكور سفارت برلين  به معرفي ظرفيت‌هاي اقتصادي، فرهنگي، گردشگري در ايران و نيز برنامه‌هاي فرهنگي خود سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين آلمان پرداخت.

ايران همچنين در بخش فيلم و موسيقي نمايشگاه نيز حضوري پر رنگ داشت. در اين برنامه، موسيقي ايراني براي حاضرين در نمايشگاه نواخته شد و نمايي از فرهنگ، تاريخ و جامعه ايران بر روي پرده به نمايش گذاشته شد.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۳۲:۳۹ توسط:iranembberlin97 موضوع:

سخنراني آقاي زنگنه وزير نفت ايران در نشست امنيت انرژي 2015 برلين آلمان14.7.97

 

سخنراني آقاي زنگنه وزير نفت ايران در نشست امنيت انرژي 2015 برلين آلمان

 

آقاي مهندس زنگنه وزير نفت فعلي ايران در سخناني در اجلاس امنيت انرژي 2015 اعلام كرد كه براي اينكه مردم احساس اتمام خصومت را داشته باشند بايد همه تحريم هاي ايران بخصوص تحريم هاي مالي و نفتي عليه ايران برداشته شود .

وي در ادامه تاكيد كرد: آنچه پس از لغو تحريمها اهميت دارد اين است كه ما سهم خود از بازار جهاني را بار ديگر به دست آوريم.

آقاي زنگنه افزود: براي ايران به عنوان كشوري كه سومين يا چهارمين ذخاير بزرگ نفت جهان را دارد، قابل قبول نيست كه به اندازه جمهوري آذربايجان نفت صادر كند.

وزير نفت كشورمان  همچنين تصريح كرد كه توليد نفت ايران دستكم بايد به سطح پيش از تحريم ها يعني چهار ميليون بشكه در روز برسد. براي رسيدن به اين هدف بين هفت تا هشت ماه و در نهايت براي رسيدن به سطح توليد پنج ميليون و 700 هزار بشكه در روز به حدود سه سال زمان نياز داريم.

وي در ادامه به طرح هاي بزرگ براي احيا و نوسازي زيرساخت هاي انرژي ايران اشاره و اعلام كرد كه ايران قصد دارد تا سال 2022 مبلغ 180 ميليارد دلار در اين بخش سرمايه گذاري كند.

زنگنه با تاكيد بر اينكه ايران همواره يك تامين كننده قابل اعتماد انرژي بوده است، ابراز اميدواري كرد كه كشورمان بتواند به بازارهاي جديد نفت و گاز در محيط  پيراموني و نيز در آسيا و اروپا دسترسي پيدا كند.

وي همچنين با بيان اينكه قيمت گاز در اروپا موجب مي شود كه پروژه هاي زيرساختي مانند خط لوله به صرفه نباشد، اعلام كرد كه انتقال گاز طبيعي مايع شده (ال.ان.جي) به اروپا گزينه مورد ترجيح ايران است.با اين وجود ايجاد خط لوله را نيز منتفي نمي دانم اما مشكلات زيادي در اين خصوص وجود دارد و اين گزينه اصلي ما تلقي نمي گردد

زنگنه در پاسخ به پرسشي درباره پايين آمدن قيمت نفت، اين موضوع را تا حدي ناشي از دلايل سياسي دانست.

وي در پاسخ به پرسش هاي مربوط به مباحث سياسي نيز گفت كه نسبت به حصول توافق هسته اي تا 30 ژوئن(9تيرماه) بسيار خوشبين است.

زنگنه همچنين بر خواست و تمايل ايران براي داشتن روابط حسنه با تمام كشورها از جمله همسايگان عرب براساس اعتماد متقابل تاكيد كرد.

براي اطلاع از آخرين اخبار و رويداد هاي ايران به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد

 

 

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۱:۰۳ توسط:iranembberlin97 موضوع:

رئيس كل بانك مركزي ايران به المان سفر كرد12.7.97

رئيس كل بانك مركزي ايران  به المان سفر كرد

 

ولي الله سيف رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به همراه هيئت بلند پايه اي و با هماهنگي رايزن سفارت ايران در برلين به آلمان سفر كردند. اين هيئت بانك مركزي كه به رياست خود اقاي سيف به المان سفر كرده اند در سفر دو روزه خود در تاريخ ۲۳ تا ۲۴ تير ۱۳۹۵ در خصوص تعميق و توسعه روابط بانكي بين دو كشور با مسئولان بانكي اين كشور گفتگو نمود. در جريان اين سفر، دكتر سيف با ينس وايدمان رئيس بوندس بانك آلمان در فرانكفورت ملاقات نمود. در اين ملاقات طرفين در مورد گسترش بيشتر همكاريهاي بانكي و تبادل گروههاي كارشناسي توافق نمودند.

آقاي دكتر سيف در برنامه همايش بانكداري ايران كه از سوي آكا بانك با حضور نمايندگان حدود ۳۰ نهاد مالي و بانكي آلمان برگزار شده بود، شركت و سخنراني كرد. وي همچنين در ملاقاتهاي دوجانبه با رؤسا و اعضاي هيات مديره بانكهاي مختلف آلماني، در خصوص چگونگي پيشبرد تعاملات بانكي در دوران پسابرجام و شروع روابط كارگزاري بانكي بين دو كشور مذاكره نمود.

براي مشاهده تصاوير سفارت ايران در برلين به گالري تصاوير سايت مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۴۱:۳۳ توسط:iranembberlin97 موضوع: